Hoppa till sidans innehåll

Boule hösten 2015


Information angående boulecupen hittar du i länken nedan.

Spelprogram hösten-15

 

TABELL SLUTSTÄLLNING GRUPP A
  POÄNG SET
Nya Swedanes 6  6 - 0
Boulefighters 4  4 - 2
Högelidsboularna 2  2 - 5
Johans 0  1 - 6

 

  GRUPP A TORSDAGAR    
  Spelomgång  1 20-aug    
klock 18:00 Hemmalag Bortalag R e s u l t a t
  Nya Swedanes Johans  2 - 0  
  Högelidsboularna Boulefighters  0 - 2  
         
         
0 Spelomgång  2 27-aug    
klock 18:00 Hemmalag Bortalag R e s u l t a t
0 Högelidsboularna Johans    2  - 1   
0 Boulefighters Nya Swedanes    0-  2  
         
         
0 Spelomgång  3 03-sep    
klock 18:00 Hemmalag Bortalag R e s u l t a t
0 Högelidsboularna Nya Swedanes  0 - 2  
0 Johans Boulefighters  0 - 2  


TABELL SLUTSTÄLLNING GRUPP B
  POÄNG SET
Jogha 6  6 - 1
Pastis 4  5 - 3
Burken Boys 2  2 - 4
Krusbo 0  1 - 6

 

  GRUPP B TORSDAGAR    
  Spelomgång  1 20-aug    
klock 18:00 Hemmalag Bortalag R e s u l t a t
  Krusbo Jogha  0 - 2  
  Burken Boys Pastis  0 - 2  
         
         
0 Spelomgång  2 27-aug    
klock 18:00 Hemmalag Bortalag R e s u l t a t
0 Burken Boys Jogha  0 - 2  
0 Pastis Krusbo  2 - 1  
         
         
0 Spelomgång  3 03-sep    
klock 18:00 Hemmalag Bortalag R e s u l t a t
0 Burken Boys Krusbo  2 - 0  (WO)  
0 Jogha Pastis  2 - 1  
         


TABELL SLUTSTÄLLNING GRUPP C
  POÄNG SET
Bråten Park 2 6  6 - 1
E-lux PMAW 2  3 - 4
PRO Ullervad 2 2  3 - 5
Erin 2  2 - 4

 

 

  GRUPP C TISDAGAR    
  Spelomgång  1 25-aug    
klock 18:00 Hemmalag Bortalag R e s u l t a t
  Erin PRO Ullervad 2    2 - 0  
  E-lux PMAW Bråten Park 2    0 - 2  
         
         
0 Spelomgång  2 01-sep    
klock 18:00 Hemmalag Bortalag R e s u l t a t
0 E-lux PMAW PRO Ullervad 2   1 - 2  
0 Bråten Park 2 Erin   2 - 0  
         
         
0 Spelomgång  3 08-sep    
klock 18:00 Hemmalag Bortalag R e s u l t a t
0 E-lux PMAW Erin    2 - 0  
0 PRO Ullervad 2 Bråten Park2     1 - 2  


TABELL SLUTSTÄLLNING GRUPP D
  POÄNG SET
PRO Ullervad 3 6  6 - 1
Bouleman 4  5 -3
Snäppet 2  2 - 4
PRO Ullervad 1 0  1 - 6

 

 

  GRUPP D TISDAGAR    
  Spelomgång  1 25-aug    
klock 18:00 Hemmalag Bortalag R e s u l t a t
  Bouleman PRO Ullervad 1     2-1  
  PRO Ullervad 3 Snäppet     2-0  
         
         
0 Spelomgång  2 01-sep    
klock 18:00 Hemmalag Bortalag R e s u l t a t
0 PRO Ullervad 3 PRO Ullervad 1  2 - 0  
0 Snäppet Bouleman  0 - 2  
         
         
0 Spelomgång  3 08-sep    
klock 18:00 Hemmalag Bortalag R e s u l t a t
0 PRO Ullervad 3 Bouleman  2 - 1   
0 PRO Ullervad 1 Snäppet  0 - 2  


 

OBS: Alla matcher måste vara slutspelade och redovisade senast den 10 sept till Korpen  
  Inlämnas på Korpens gym eller på vårt Kansli Johannesberg    
SLUTSPEL: De 2 bästa lagen går vidare till Cupslutspel A som startar torsdag 17 sept kl 1730
SLUTSPEL: Övriga lag går vidare till Cupslutspel B som också startar torsdag 17 sept kl 1730
CUPSCHEMA:  Utskickats senast tisdag 15 sept      


Uppdaterad: 08 JUN 2016 02:58 Skribent: Matilda Karlsson

  

 Läs Rikskorpens riktlinjer här

 

Receptionen är öppen

Måndag  15:30-18:30

Tisdag    15:30 - 18:30

Onsdag   15:30 - 18:30

Torsdag  15:30 - 18:30

Fredag    09:00 - 12:45

Vill du nå oss övriga tider?

Kontakta oss på

This is a mailto link

 

Kortgymmets öppettider!

Öppet dygnet runt

 

Telefon:0501-393050

 

För att se aktuella pass & bokning av pass klicka på "Passchema" knappen.

passbokning

 Till Medlemssidan  

 

 

Följ oss på:

 

 

 

 

Vår anläggning är utrustad med hjärtstartare! 

 

MetsaTissue_logo_4C_29267_org

Vi tackar Metsä Tissue för deras sponsring.

 

Postadress:
Korpförening Mariestad - Korpen
Solgläntevägen 1
54232 Mariestad

Besöksadress:
Solgläntevägen 1
54232 Mariestad

Kontakt:
Tel: 0501393050
E-post: info@mariestadskorpe...

Se all info